niedziela, 10 czerwca 2012 15:37

Innowacje z Warmii i Mazur Wyróżniony

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

innowacjeW ostanim tygodniu kwietnia Zespół Zarządzający Projektu ?INNOWACJE z Warmii i Mazur?miał przyjemność spotkać się ze wszystkimi Kandydatami, którzy zgłaszali swoje pomysły od 1 marca 2012.

Do udziału w Projekcie zgłosiły się 44 osoby. Po wstępnej weryfikacji ankiet aplikacyjnych, ustaleniu kwalifikowalności Kandydatów zaprosiliśmy 38 osób na indywidualne spotkania z trenerem rozwoju - Urszulą Lajfert oraz ekspertem merytorycznym Due Dilligence - Tomaszem Lajfertem.

Spotkania rekrutacyjne odbywały się przez cały tydzień od 23 do 27 kwietnia w Hotelu Dyplomat przy ul.Dąbrowszczaków 28 w Olsztynie. Na każdego gościa czekał smaczny lunch. Przeprowadziliśmy wiele ciekawych rozmów, mieliśmy okazję poznać każdą Kandydatkę oraz Kandydata osobiście. Wśród nich byli profesorowie, doktoranci, studenci, doktorzyi Każdy z nich miał okazję przedstawić swój pomysł, a także skonsultować go z ekspertem.

Wszyscy Uczestnicy wychodzili ze spotkań z uśmiechem na twarzy. Udało nam się również przeprowadzić kilka bardzo ciekawych wywiadów z Kandydatami. Oto jeden z nich:

Co Pan myśli o realizacji projektu, ekspertach z którymi Pan rozmawiał?

"Przed chwilą miałem do czynienia z dwójką ekspertów, panem Tomaszem Lajfertem oraz z panią Ulą, która jest psychologiem. Pan Tomasz widać, że jest bardzo kompetentną osobą, przygotował się do powierzonego mu zadania, rzeczywiście pomysł, który przedstawiłem widać, że on też przestudiował. Było tak jak równy z równym, nie czuło się, że to ja wymyśliłem, on był tak samo mocno zaangażowany. Co dla mnie ciekawe to to, że od razu na pierwszym spotkaniu już wskazał mi jakieś takie drogi, możliwości, gdzie z tym pomysłem wystartować, w jaki sposób to można realizować. Czyli widać, że nie jest ekspertem wziętym z sufitu tylko człowiekiem, który rzeczywiście zna się na rzeczy.

Pani psycholog oceniała moje predyspozycje do prowadzenia własnej działalności, do wystartowania z realizacją mojego pomysłu. Co z tego wyszło to już Państwo będą wiedzieć za tydzień."

Co Pana skłoniło do udziału w Projekcie?

"Szczerze mówiąc to chęć wiedzy, gdyż rzeczywiście pomysł jako taki posiadam, z kolegą wspólnie żeśmy wpadli na ten pomysł. Myk był taki, że nie wiedzieliśmy za bardzo jak się zabrać za jego realizację, od jakiej strony podejść czy to na początku zarejestrować własną działalność czy szukać inwestorów, jak to wszystko działa. Jesteśmy świeżo upieczonymi absolwentami i nie wiemy takich rzeczy."

Rozumiem, że Pan Tomasz Panu pomógł, odpowiedział na te pytania?

"Tak, jak najbardziej. Jeżeli uda mi się zakwalifikować do dalszego etapu to mam nadzieję dowiem się więcej i nie poprzestanę na jednej rozmowie z Panem Tomaszem, ale również spotkam się z innymi ekspertami i od nich będę mógł się dowiedzieć ciekawych rzeczy. Być może znajdą się jacyś inwestorzy i ktoś zainteresuje się moim pomysłem."

Uczestnik Projektu

Teraz czekamy tylko na wyłonienie 10 najlepszych pomysłów! Więcej informacji na stronie: http://www.iwm.fnm.pl/

Wszelkich informacji udziela Panie Marta Zabolewicz: +48 798 495 632/ 89 541 29 15, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytany 249176 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 10 czerwca 2012 16:30

8 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Najczęściej wyświetlane artykuły

 • Portal Inżynieria Biomedyczna
  Portal Inżynieria Biomedyczna powstał dla miłośników dziedziny nauki jaką jest inżynieria biomedyczna. Znajdziesz u Nas wiele artykułów branżowych, nowości ze świata inżynierii biomedycznej, oferty pracy w Polsce i zagranicą, płatne praktyki dla studentów studiujących inżynierię biomedyczna. Redaktorzy Możliwości Kariera Zostań…
  w Inne
 • Inżynieria Biomedyczna
  Inżynieria biomedyczna (Biomedical Engineering, BME ) wchodzi w skład nauk dotyczących bioinżynierii. Stanowi ona połączenie wiedzy zlokalizowane na pograniczu nauk technicznych, medycznych i biologicznych. Główne zagadnienia jakie obejmuje, to: bioinformatyka, informatyka medyczna, medical imaging, (obrazowanie medyczne), telemedycyna, image processing (przetwarzanie…
  w Inne Czytaj dalej...
 • Tomografia multimodalna - CT/PET, CT/MR, SPECT/CT - Zasada działania i zastosowania
  Począwszy od momentu skonstruowania pierwszego tomografu komputerowego przez Hounsfielda w 1968 roku rozwój tomograficznych technik obrazowania ciała ludzkiego polegał przede wszystkim na poprawie jakości uzyskiwanych danych obrazowych oraz zmniejszeniu czasu trwania badania. Z czasem pojawiły się nowe techniki, takie jak…
  w Sprzęt medyczny Czytaj dalej...
 • Polska Bioniczna Proteza Dłoni SuperHand
  Grupa inżynierów po Politechnice Wrocławskiej opatentowała pierwszą polska bioniczną protezę dłoni. Proteza o nazwie SuperHand posiada ruchomy nadgarstek oraz możliwość niezależnego sterowania wszystkimi pięcioma palcami, co pozwala na wykonywanie wszystkich naturalnych ruchów dłoni. Proteza potrafi wyczuwać kształty, a następnie się…
  w Biomechanika Czytaj dalej...
 • Innowacje z Warmii i Mazur
  W ostanim tygodniu kwietnia Zespół Zarządzający Projektu ?INNOWACJE z Warmii i Mazur?miał przyjemność spotkać się ze wszystkimi Kandydatami, którzy zgłaszali swoje pomysły od 1 marca 2012. Do udziału w Projekcie zgłosiły się 44 osoby. Po wstępnej weryfikacji ankiet aplikacyjnych, ustaleniu…
  w Aktualności Czytaj dalej...

Top


Copyright © 2023 Portal Inżynieria Biomedyczna | Dobry start w inżynierii biomedycznej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Portal Inżynieria Biomedyczna