Aktualności, nowości z inżynierii biomedycznej
Grzegorz Toporek

Grzegorz Toporek

Najnowocześniejsza w Polsce sala zabiegowa, wyposażona w dwupłaszczyznowy angiograf do diagnostyki i interwencji zabiegów wewnątrznaczyniowych, została otwarta w Szpitalu Klinicznym w Warszawie przy ul. Banacha.

15 października w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie przy ul. Banacha 1a odbyło się uroczyste otwarcie Gabinetu Cyfrowej Radiologii Konwencjonalnej oraz nowej sali zabiegowej w Pracowni Badań Naczyniowych II  Zakładu Radiologii. Nowa pracownia wyposażona została m.in. w najnowocześniejszy w Polsce dwupłaszczyznowy system angiograficzny Allura FD20/20 i będzie funkcjonować jako Ośrodek Referencyjny firmy Philips.

Mimo iż ponad połowa Polaków zgadza się na pośmiertną transplantację narządów, tylko co piąty rozmawiał na ten temat z bliskimi [1]. Najnowsza kampania Ministerstwa Zdrowia „Zgoda na Życie” ma na celu upowszechnienie wiedzy na temat transplantologii i zachęcenie do publicznego deklarowania swojej woli w tym zakresie.

Pomimo ciągłego rozwoju medycyny transplantacyjnej w Polsce, poziom wiedzy społeczeństwa na ten temat jest wciąż niewystarczający. Według przeprowadzonych w październiku tego roku badań, tylko 17% Polaków orientuje się, jakie przepisy dotyczące pobierania komórek, tkanek i narządów obowiązują w naszym kraju. Dla wielu nie jest też oczywiste, w którym momencie następuje śmierć człowieka – aż 35% ankietowanych błędnie wskazało jako ostateczny moment zgonu ustanie pracy serca, a nie śmierć mózgu.

21 maja 2015 roku podczas XVI Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego we Wrocławiu, firma Medtronic, Inc. ogłosiła polską premierę systemu MiniMed® 640G – kolejnego kroku milowego prowadzącego do zrealizowania koncepcji sztucznej trzustki. System MiniMed® 640G, wyposażony w opracowaną przez Medtronic innowacyjną technologię SmartGuard™, jest zaprojektowany w taki sposób, aby pomagać pacjentom z cukrzycą osiągnąć bardziej efektywną kontrolę nad poziomem glukozy i tym samym skutecznie redukować zagrożenie epizodami hipoglikemii. To pionierski system, który automatycznie zatrzymuje podawanie  insuliny, kiedy sensor pomiaru poziomu glukozy przewiduje jej spadek do zdefiniowanej wcześniej wartości granicznej oraz automatycznie wznawia podawanie insuliny, gdy wartości mierzone przez sensor wykazują tendencję wzrostu i powrót do normoglikemii. Na system składają się: nowy transmiter Guardian® 2 Link oraz Sensor Enlite™ Nowej Generacji, który stale, w sposób ciągły kontroluje poziom glukozy. Wodoodporna pompa insulinowa MiniMed® 640G wyróżnia się nowym wyglądem, a intuicyjne, łatwe w obsłudze menu i kolorowy wyświetlacz to tylko wybrane cechy, które zapewniają łatwośći wygodę obsługi.

Firma MetrumCryoflex jest jednym z wiodących producentów innowacyjnych urządzeń i aparatury medycznej. Firma jest stabilnym partnerem biznesowym o światowym zasięgu, zapewniającym swoim klientom wysokie standardy obsługi oraz nowoczesne, innowacyjne produkty dopasowane do ich potrzeb oraz pełnego bezpieczeństwa pacjentów. Współpracownikom oferuje możliwość rozwoju zawodowego, szkolenia ponoszące umiejętności zawodowe, a za wkład w rozwój firmy docenienie, szacunek  i odpowiednie wynagrodzenie.

W związku z dynamicznym rozwojem  na rynku międzynarodowym poszukujemy kandydatów stanowisko: Menedżer ds. Exportu.

Miejsce pracy: Warszawa (Łomianki )

Osoba zatrudniona na w/w stanowisku będzie odpowiedzialna za tworzenie strategii i rozwój sprzedaży na przydzielonych rynkach  zgodnie z polityką eksportową firmy.

 

Zakres obowiązków :

Realizacja aktywnej sprzedaży (B2B) pełnego portfolio produktów firmy obecnym i nowym klientom oraz ich bieżąca obsługa. Realizacja planów sprzedaży dotyczących ilości, wartości i rentowności działań handlowych. Doradztwo i nadzór nad realizacją kontraktów i ich raportowanie zgodne ze standardami firmowymi. Przygotowywanie ofert handlowych i negocjacje. Budowanie relacji biznesowych z klientami i efektywne nimi zarządzanie. Opracowywanie materiałów promocyjnych i nadzór nad strona. Prowadzenie prezentacji produktowych i związanych z nimi usług wobec dystrybutorów zagranicznych oraz środowiska medycznego. Prowadzenie szkoleń (m.in. na bloku operacyjnym) z zakresu użytkowania dostarczanego sprzętu oraz koordynacja działań serwisowych. Udział w międzynarodowych konferencjach i branżowych sympozjach naukowych. Kreowanie pozytywnego wizerunku firmy wśród klientów i branży.

Kogo szukamy :

 • osób kreatywnych, lubiących zmiany i podejmowanie wyzwań
 • osób potrafiących skutecznie i odpowiedzialnie realizować plany sprzedażowe
 • osób dla których praca to także pasja i rozwój a nie tylko grafik zleconych zadań
 • osób konsekwentnych, rozwiązujących problemy w sposób dyplomatyczny
 • osób czerpiących satysfakcję z kontaktów z ludźmi, partnerami biznesowymi

Wymagamy :

 • wykształcenia wyższego z zakresu  nauk biomedycznych/pokrewne
 • biegłej znajomości  j. angielskiego (min. poziom B)
 • doświadczenia w marketingu i /lub sprzedaży
 • znajomości rynku urządzeń /aparatury medycznej
 • gotowości do wyjazdów zagranicznych i elastycznego czasu pracy
 • inicjatywy i konsekwencji w działaniu, doskonałej organizacji pracy
 • umiejętność biegłej obsługi komputera , pakietu Office
 • prawa jazdy kat. B

Dodatkowe atuty :

 • ukończone studia na  kierunku inżynieria biomedyczna i pokrewne
 • doświadczenie w sprzedaży laserów medycznych lub osprzętu laparoskopowego i endoskopowego
 • zainteresowanie medycyna innowacyjną lub praktyczne doświadczenie  w  marketingu i sprzedaży tego typu produktów
 • dobra znajomość dodatkowego języka/–ów obcych

Oferujemy :

 • pracę w  międzynarodowym środowisku na rynku innowacyjnego sprzętu medycznego
 • dużą samodzielność w sposobie realizacji celów sprzedażowych,
 • wynagrodzenie zasadnicze 6-8 kPLN,
 • atrakcyjny i nieograniczony kwotowo system wynagradzania za sukcesy
 • profesjonalne wdrożenie do pracy oraz szkolenia produktowe i sprzedażowe.

ZAPRASZAMY DO REKRUTACJI !

Jak aplikować :

Osoby zainteresowane i spełniające kryteria prosimy o przesyłanie aplikacji do dnia 13.04.2015r. załączając dokument CV z aktualnym zdjęciem oraz list motywacyjny. Prosimy również o kontakt w przypadku pytań do oferty.

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dokumenty rekrutacyjne powinny zawierać następującą klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej  aplikacji dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych tj. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926, ze zm.), prowadzonych przez firmę  Prosperitia z siedzibą w Warszawie .

Brak klauzuli jest jednoznaczny z wyłączeniem kandydata z rekrutacji. Państwa dane osobowe wykorzystane zostaną jedynie w procesie rekrutacji. Podanie danych jest dobrowolne, mają Państwo prawo wglądu oraz ich  poprawiania.

Firma z branży medycznej poszukuje osób na stanowisko SPECJALISTA SPRZEDAŻY.

Wymagania:

 • wykształcenie wyższe
 • (kierunek inżynieria biomedyczna)
 • prawo jazdy kat B
 • znajomość j. angielskiego
 • komunikatywność
 • otwartość
 • umiejętności negocjacyjne
 • doświadczenie w pracy z klientem


Zainteresowane osoby prosimy o przesyłani CV na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Firma z branży medycznej poszukuje osób na stanowisko HANDLOWCA.

Wymagania:

 • wykształcenie wyższe
 • (kierunek inżynieria biomedyczna)
 • prawo jazdy kat B
 • znajomość j. angielskiego
 • komunikatywność
 • otwartość
 • umiejętności negocjacyjne
 • doświadczenie w pracy z klientem


Zainteresowane osoby prosimy o przesyłani CV na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Marcin DziemianowiczJest Nam niezmiernie miło ogłosić, że najlepszym redaktorem portalu Inżynieria Biomedyczna roku 2013 został Marcin Dziemianowicz. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy!
Tytuł została przyznany na podstawie ilości zarówno opublikowanych jak i najczęściej wyświetlanych artykułów w portalu Inżynieria Biomedyczna. Marcin w obecnym roku opublikował aż 4 artykuły, które zostały wyświetlone ponad 4 000 razy. Jest to świetny wynik, biorąc pod uwagę, że większość z nich została opublikowana pod koniec roku.

biocybernetykaTom BIOMATERIAŁY, będący jednym z 9-tomowej monografii "Biocybernetyka i Inżynieria Biomedyczna 2000", został przygotowany przez grono specjalistów z ośrodków badawczych wyspecjalizowanych w badaniach biomateriałów i z jednostek zajmujących się badaniami nad technologią materiałów, wytwarzaniem i zastosowaniem dla medycyny. Celem monografii jest przekazanie aktualnej wiedzy w zakresie badań podstawowych, kryteriów doboru, rozwiązań technologicznych oraz aplikacji różnych grup materiałowych dla medycyny. Zawarte są w rozdziałach poświęconych głównym typom biomateriałów metalicznych, ceramicznych, szklistych i szkło podobnych, polimerowych oraz materiałom węglowych i kompozytom z ich udziałem. Oddzielny rozdział został poświęcony materiałom stosowanym w kardiochirugii. W innym rozdziale omówiono metody testowania biomateriałów in vitro i in vivo. Monografię zamyka rozdział dotyczący zagadnień legislacyjnych nowych biomateriałów i wyrobó medycznych w świetle nowych przepisów prawnych. Książka przeznaczona jest dla osób zajmujących się problematyką materiałową, inżynierów pracujących nad wytwarzaniem biomateriałów i lekarzy, którzy w swojej praktyce klinicznej wykorzystują różnorodne ich postacie. Książka może być pomocna dla studentów uczelni technicznych i medycznych, w których rozwijane są kierunki dydaktyczne i badawcze związane z materiałami w medycynie.

{flike}
{fshare}

Oferta pracy - Leader (Site Manager) of the new Proton Therapy Centre in Poland (Kraków)

Firma
Kraj Polska
Miasto Kraków
Sektor biomedical engineering
Obszar
radiation therapies / proton therapies
Typ full time

Our client is at the forefront of technology in the fight against cancer!

The company delivers solutions of a unique precision in the fields of cancer diagnosis and therapy.  In no more than 20 years they have developed unrivalled expertise in the design and installation of cyclotrons, and in the production and distribution of radiopharmaceutical tracers, used every day in hospitals around the world to quickly and accurately detect cancer, neurological and cardiac diseases. In the field of cancer therapy they have developed radiotherapy solutions and dosimetry equipment to treat cancer with the greatest accuracy.

For our client we are searching for the Leader (Site Manager) of the new Proton Therapy Centre in Poland (Kraków).

Responsibilities:

 • manage all human resources as well as equipment, material assets, and operating budget,
 • responsible for overall planning of priorities and activities,
 • ensure the customer?s requirements are met in terms of compliance, quality, technical performance, timing, and budget specifications,
 • report and document global activities, improvement plans and undertaken actions with the required level of details and accuracy,
 • lead a team of engineers (expatriates, local people and flying engineers) and an administrative assistant,
 • report to the Project Manager.

 

After the project you will get the opportunity to work on other projects abroad.

Requirements:

 • master or equivalent degree in engineering (e.g. biomedical engineering, biocybernetics,  electronics, electromechanics, mechanics, physics)
 • solid people management experience in an industrial environment.
 • team player with very good interpersonal skills and a strong customer focus;
 • driven, proactive and hands-on person;
 • able to organize your work autonomously and willing to take initiatives;
 • flexible, willing to start on a project in Kraków and to move later to another country;
 • very good oral and written communication skills in English and preferably also in Polish, whereas knowledge of every other language is an asset.

 

Our client offers the proper candidate the opportunity to realize great achievements by installing multi-million euro Proton Therapy centers to cure cancer patients around the world. The employees are perceived as passionate, pragmatic and result oriented people dedicated to develop leading edge technologies to fight cancer.

If you are stimulated by multicultural challenges and willing to travel, the company offer you the opportunity to join a team of more than 2.000 employees, from 35 nationalities, working on more than 40 different sites on 3 continents.

If you are interested in more details please to don?t  hesitate to  contact Agnieszka Wilińska at Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , 0048 602 34 64 69.

{flike}
{fshare}

PhD student in musculoskeletal multi-object modeling at CISTIB ? Computational Imaging and Simulation Technologies in Biomedicine

Firma Universitat Pompeu Fabra
Kraj Spain
Miasto Barcelona
Sektor biomedical engineering
Obszar
mathematical modeling
Typ full time / PhD


The candidate will develop 3D anatomical modeling methods of musculoskeletal structures from medical images (CT-scan, MRI and DXA). One of the most challenging tasks will be to model multi-object systems, such as the hip joint or the vertebral unit, including bones structures, ligaments and muscles.

The method will be based on statistical models, taking advantage of the large experience of CISTIB in this field. Concrete applications of this research work will be developed to provide a better prevention of pathologies such as osteoporosis and low back pain.

Previous experience in modeling from medical imaging, image processing or biomechanics is required. This work will be carried out in the framework of European and Catalan projects leaded by the Orthopedics group of CISTIB and conducted in close collaboration with clinical partners.

To apply, please email a detailed CV to Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. and to Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

http://www.cistib.upf.edu/
Reference: OR-100116

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 7

Najczęściej wyświetlane artykuły

 • Portal Inżynieria Biomedyczna
  Portal Inżynieria Biomedyczna powstał dla miłośników dziedziny nauki jaką jest inżynieria biomedyczna. Znajdziesz u Nas wiele artykułów branżowych, nowości ze świata inżynierii biomedycznej, oferty pracy w Polsce i zagranicą, płatne praktyki dla studentów studiujących inżynierię biomedyczna. Redaktorzy Możliwości Kariera Zostań…
  w Inne
 • Inżynieria Biomedyczna
  Inżynieria biomedyczna (Biomedical Engineering, BME ) wchodzi w skład nauk dotyczących bioinżynierii. Stanowi ona połączenie wiedzy zlokalizowane na pograniczu nauk technicznych, medycznych i biologicznych. Główne zagadnienia jakie obejmuje, to: bioinformatyka, informatyka medyczna, medical imaging, (obrazowanie medyczne), telemedycyna, image processing (przetwarzanie…
  w Inne Czytaj dalej...
 • Tomografia multimodalna - CT/PET, CT/MR, SPECT/CT - Zasada działania i zastosowania
  Począwszy od momentu skonstruowania pierwszego tomografu komputerowego przez Hounsfielda w 1968 roku rozwój tomograficznych technik obrazowania ciała ludzkiego polegał przede wszystkim na poprawie jakości uzyskiwanych danych obrazowych oraz zmniejszeniu czasu trwania badania. Z czasem pojawiły się nowe techniki, takie jak…
  w Sprzęt medyczny Czytaj dalej...
 • Polska Bioniczna Proteza Dłoni SuperHand
  Grupa inżynierów po Politechnice Wrocławskiej opatentowała pierwszą polska bioniczną protezę dłoni. Proteza o nazwie SuperHand posiada ruchomy nadgarstek oraz możliwość niezależnego sterowania wszystkimi pięcioma palcami, co pozwala na wykonywanie wszystkich naturalnych ruchów dłoni. Proteza potrafi wyczuwać kształty, a następnie się…
  w Biomechanika Czytaj dalej...
 • Innowacje z Warmii i Mazur
  W ostanim tygodniu kwietnia Zespół Zarządzający Projektu ?INNOWACJE z Warmii i Mazur?miał przyjemność spotkać się ze wszystkimi Kandydatami, którzy zgłaszali swoje pomysły od 1 marca 2012. Do udziału w Projekcie zgłosiły się 44 osoby. Po wstępnej weryfikacji ankiet aplikacyjnych, ustaleniu…
  w Aktualności Czytaj dalej...

Top


Copyright © 2023 Portal Inżynieria Biomedyczna | Dobry start w inżynierii biomedycznej. Wszelkie prawa zastrzeżone.