sobota, 13 marca 2010 22:48

Rutgers - the State University of New Jersey

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Program Inżynierii Biomedycznej na uniwersytecie Rutgers zapoczątkowany został w roku 1965 jako podkierunek departamentu Inżynierii Eletktrycznej. W roku 1986 stan New Jersey oficjalnie uznał kierunek i wydział Inżynierii Biomedycznej oferując studia I stopnia (inżynierskie), studia II stopnia (magisterskie) oraz studia doktoranckie. Departament Inżynierii Biomedycznej prężnie współpracuje z Uniwersytetem Medycyny i Dentystyki Stanu New Jersey w celu zwiększenia możliwości treningu i stażu dla studentów.

Główną misją departamentu Inżynierii Biomedycznej jest przyznawanie tytułów inżyniera, magistra i profesora (doktora) oraz rozbudowany trening dla studentów na poniższych wydziałach:

 • Inżynieria Molekularna, Komórkowa oraz Bionanotechnologia
 • Inżynieria Biomateriałów i Inżynieria Tkankowa
 • Biomechanika i Inżynieria Rehabilitacyjna
 • Systemy Fizjologiczne i Aparatura Biomedyczna
 • Bioinżynieria Obliczeniowa i Obrazowanie Biomedyczne

Rutgers UniversityW tychże dziedzinach prowadzone są rozległe i niezwykle intensywne badania naukowe, które są jedną z wielu dróg jakie mogą obrać tutejsi studenci. Pracownicy prowadzący te badania posiadają bardzo bogaty dorobek naukowo-badawczy i są postaciami szanowanymi i uznawanymi w środowisku medyczno-naukowym. Lokalizacja uniwersytetu w samym epicentrum New Jersey pozwala na nieograniczone możliwości rozwoju, badań naukowych i kontaktów z wieloma biomedycznymi olbrzmami jak Siemens, Abbott, Johnson & Johnson, GE Healthcare, GlaxoSmithKline, Baxter czy Stryker.

Studia inżynierskie trwają 4 lata i po pierwszym roku studenci muszą dokonać wyboru specjalizacji, którą zamierzają kontynuować przez pozostałe lata. Studia II stopnia ? magisterskie ? trwaja 2 lata, jednak aby móc je rozpocząć, student musi spełniać dość rygorystyczne kryteria. Studia doktoranckie uzależnione są od samego studenta, jego dostępności, zasobów finansowych etc.

Dla studentów, którzy chcieliby wkroczyć na rynek od razu po zakończeniu studiów oferowany jest tzw. program 5 letni łączony, który przez połowę czwartego i przez piąty rok studiów zawiera w sobie przyspieszony kurs MBA (Master of Business Administration) ? czyli potocznie nam znany ?najwyższy stopień wtajemniczenia biznesowego.? Posiadanie ów tytułu drastycznie zwiększa szanse absolwenta na znalezienie wymarzonej pracy jak również daje możliwość otworzenia własnej firmy.

Rutgers University USADodatkową pomocą dla studentów jest tzw. IAB (Industry Advisory Board) czyli Zarząd Doradztwa Przemysłowego, który utrzymuje stały kontakt z małymi i dużymi firmami farmaceutycznymi, biomedycznymi oraz ze szpitalami w celu ułatwienia transferu z poziomu studenta na poziom pracownika. Zarząd ten nie tylko może podsunąć odpowiednią dla absolwenta firmę, ale może również ukierunkować, odpowiedzieć na pytania związane z podjęciem pracy itp. Zwykle jednak absolwent potrafi obejść się bez nadmiernego kontaktu z tym zarządem, ponieważ firmy biomedyczne same wyszukują potencjalnych pracowników wśród studentów i często na trzecim lub czwartym roku studenci mają już ?zaklepaną? pozycję w danej firmie.

Program Inżynierii Biomedycznej, jednogłośnie uznany przez dziekanów i włodarzy uniwersytetu za najtrudniejszy spośród kierunków inżynieryjnych, odznacza się niewielką liczbą studentów w stosunku do liczby profesorów - co znakomicie wpływa na kontakt personalny, a co za tym idzie ? daje studentom większą szansę na rozwój i zapoznanie się z tajnikami pracy oraz tajnikami badań naukowych.

Jak zacząć studiowanie na Rutgers? Najlepszą drogą jest napisanie jednego z testów: SAT lub TOEFL ? czyli swego rodzaju amerykańskiej matury w przedostatniej lub ostatniej klasie liceum (high school). Jeśli jednak zaczęliśmy studiowanie w innym kraju - możemy skorzystać z programu transferowego, który akceptuje wiele kursów zaliczonych na innych uczelniach. Ułatwieniem dla studenta jest możliwość złożenia aplikacji przez internet: http://admissions.rutgers.edu/. Studenci zachęcani są jednak do uprzedniego zwiedzenia kampusu, porozmawiania z pracownikami i profesorami oraz do przedyskutowania wstępnie obranego kierunku.

Studia w Stanach Zjednoczonych wiążą się z nielada wydatkami. Rezydenci stanu New Jersey za każdy semestr spędzony na Rutgers University muszą zapłacić około 11 tysięcy dolarów - w przypadku studenta dojeżdżającego i około 22 tysięcy dolarów - w przypadku zamieszkania na kampusie. Studenci międzynarodowi zapłacą około 45 tysięcy dolarów. Takie sumy mogą wydać się kosmiczne, szczególnie dla kogoś bez pracy lub dla osoby z niskimi zarobkami. Rzeczywistość jest jednak troszkę inna ? studenci mają możliwość starania się o rożnego rodzaju stypendia, które wachają się od tysiąca do nawet 10 tysięcy dolarów. Istnieje również możliwość zwrócenia się o pomoc finansową (Financial Aid - FAFSA) do rządu, która pokrywa większość kosztów za nasze studiowanie. Studenci mogą również podjąć pożyczkę (Studen Loans), którą zacząć spłacać można dopiero po zakończeniu studiów.

Kierunek inżynieria biomedyczna na Rutgers ? the State University of New Jersey ? kontakt:

Rutgers, The State University of New Jersey
Department of Biomedical Engineering
599 Taylor Road, Piscataway, NJ 08854
Phone: 732-445-4500
Fax:732-445-3753
http://biomedical.rutgers.edu

biomedical.rutgers.edu/pdf/BioMedBrochure.pdf

Więcej informacji na temat tej uczelni udzieli Wam, jej obecny student:

Tomasz Wojtera
Absolwent Inżynierii Biomedycznej
Specjalizacja: Biomechanika i Inżynieria Rehabilitacyjna
Rutgers University, the State University of New Jersey

Czytany 8992 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 17 listopada 2013 14:46

25 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Najczęściej wyświetlane artykuły

 • Portal Inżynieria Biomedyczna
  Portal Inżynieria Biomedyczna powstał dla miłośników dziedziny nauki jaką jest inżynieria biomedyczna. Znajdziesz u Nas wiele artykułów branżowych, nowości ze świata inżynierii biomedycznej, oferty pracy w Polsce i zagranicą, płatne praktyki dla studentów studiujących inżynierię biomedyczna. Redaktorzy Możliwości Kariera Zostań…
  w Inne
 • Inżynieria Biomedyczna
  Inżynieria biomedyczna (Biomedical Engineering, BME ) wchodzi w skład nauk dotyczących bioinżynierii. Stanowi ona połączenie wiedzy zlokalizowane na pograniczu nauk technicznych, medycznych i biologicznych. Główne zagadnienia jakie obejmuje, to: bioinformatyka, informatyka medyczna, medical imaging, (obrazowanie medyczne), telemedycyna, image processing (przetwarzanie…
  w Inne Czytaj dalej...
 • Tomografia multimodalna - CT/PET, CT/MR, SPECT/CT - Zasada działania i zastosowania
  Począwszy od momentu skonstruowania pierwszego tomografu komputerowego przez Hounsfielda w 1968 roku rozwój tomograficznych technik obrazowania ciała ludzkiego polegał przede wszystkim na poprawie jakości uzyskiwanych danych obrazowych oraz zmniejszeniu czasu trwania badania. Z czasem pojawiły się nowe techniki, takie jak…
  w Sprzęt medyczny Czytaj dalej...
 • Polska Bioniczna Proteza Dłoni SuperHand
  Grupa inżynierów po Politechnice Wrocławskiej opatentowała pierwszą polska bioniczną protezę dłoni. Proteza o nazwie SuperHand posiada ruchomy nadgarstek oraz możliwość niezależnego sterowania wszystkimi pięcioma palcami, co pozwala na wykonywanie wszystkich naturalnych ruchów dłoni. Proteza potrafi wyczuwać kształty, a następnie się…
  w Biomechanika Czytaj dalej...
 • Innowacje z Warmii i Mazur
  W ostanim tygodniu kwietnia Zespół Zarządzający Projektu ?INNOWACJE z Warmii i Mazur?miał przyjemność spotkać się ze wszystkimi Kandydatami, którzy zgłaszali swoje pomysły od 1 marca 2012. Do udziału w Projekcie zgłosiły się 44 osoby. Po wstępnej weryfikacji ankiet aplikacyjnych, ustaleniu…
  w Aktualności Czytaj dalej...

Top


Copyright © 2020 Portal Inżynieria Biomedyczna | Dobry start w inżynierii biomedycznej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Portal Inżynieria Biomedyczna