sobota, 18 kwietnia 2009 15:45

Akademia Górniczo-Hutnicza AGH, Kraków

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Dyplom AGH otwiera drzwi najlepszych firm i przedsiębiorstw w kraju i za granicą, a nasi absolwenci cieszą się bardzo dobrą opinią pracodawców. AGH to jedna z najlepszych i najbardziej renomowanych oraz nowoczesnych polskich uczelni, od lat zajmująca czołowe miejsca w rankingach państwowych wyższych uczelni. Jest Uczelnią przodującą w Polsce w dziedzinie nowoczesnych technologii, zajmującą wysoką lokatę w skali międzynarodowej. O popularności naszej Uczelni decyduje również długa i bogata tradycja ? Akademia Górniczo-Hutnicza ma 90 lat i w ciągu wszystkich tych lat doskonale kształciła kadry najpotrzebniejszych Polsce inżynierów. Więcej informacji o Akademii Górniczo-Hutniczej, życiu studenckim tej uczelni oraz jej kierunkach znajdziecie na stronie forum miasteczka studenckiego AGH (MS AGH).

Kierunek inżynieria biomedyczna można studiować na Akademii Górniczo-Hutniczej AGH na Międzywydziałowej Szkole Inżynierii Biomedycznej (MSIB). Kształci ona przyszłych inżynierów biomedycznych zarówno na studiach I stopnia(inżynierskie), studiach II stopnia (magisterskie), jak i studiach doktoranckich.  Na studiach II stopnia dostępne są następujące specjalizacje:

 • Informatyka i Elektronika Medyczna
 • Inżynieria Biomateriałów
 • Biomechanika i Robotyka
 • Bionanotechnologia.

Zobacz dane kontaktowe kierunku.

Międzywydziałowa Szkoła Inżynierii Biomedycznej

kierunek inżynieria biomedyczna aghCelem Międzywydziałowej Szkoły Inżynierii Biomedycznej (MSIB) jest kształcenie studentów oraz integracja prac naukowo-badawczych w zakresie inżynierii biomedycznej. Tradycje prac naukowo-badawczych oraz kształcenia w zakresie technicznego wsparcia dla medycyny, aparatury biomedycznej, biomechaniki i biomateriałów sięgają na AGH ponad 30 lat, pierwsza propozycja programu studiów na kierunku ?Inżynieria Biomedyczna" została przygotowana w 1973 roku przez prof. Ryszarda Tadeusiewicza. Kierunek studiów ?Inżynieria Biomedyczna" wprowadzono nowelizacją Rozporządzenia MNiSW o kierunkach studiów z 2006 r. na wniosek i przy znaczącym zaangażowaniu pracowników AGH. MSIB rozpoczęła kształcenie w tym samym roku jako pierwsza i wówczas jedyna jednostka w Polsce.

Poszczególne wydziały współtworzące Szkołę:

 • Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki
 • Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki
 • Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki
 • Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej
 • Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej

Międzywydziałowa Szkoła Inżynierii Biomedycznej prowadzi prace naukowo-badawcze w ramach wspólnie podejmowanych projektów, a także delegując swoich nauczycieli akademickich posiadających dorobek naukowy i zaangażowanych w prace badawcze w dyscyplinie biocybernetyki, inżynierii biomedycznej i dyscyplinach pokrewnych do Rady Programowej MSIB.

MSIB integruje doświadczenia pracowników Wydziałów tworzących Szkołę zaangażowanych w prace w dziedzinie technicznego wsparcia medycyny. Pracownicy ci posiadają bogaty dorobek naukowo badawczy i obecnie realizują szereg projektów dotyczących:

 • nowoczesnej skomputeryzowanej aparatury diagnostycznej, terapeutycznej i sztucznych narządów
 • biomateriałów i tworzyw biozgodnych używanych m.in. do implantów medycznych
 • biomechaniki inżynierskiej, biotribologii i bioakustyki, konstrukcji bioinżynierskich, implantoprotetyki, ortopedii, aparatury biomedycznej
 • zastosowań nowoczesnych metod fizyki w zakresie nanomateriałów biologicznych.

Studia I stopnia (inżynierskie)

W skład oferowanych przez Międzywydziałowa Szkołę Inżynierii Biomedycznej przedmiotów wchodzą min.: Biologia i genetyka, biocybernetyka, Podstawy elektrotechniki, Podstawy elektroniki, Materiałoznawstwo, Podstawy metrologii, Mechanika i wytrzymałość, Języki programowania, Biomateriały, Projektowanie wspomagane komputerowo, Cyfrowe przetwarzanie sygnałów, Grafika komputerowa, Automatyka i Robotyka. Obowiązkowe są także kursy z Matematyki, Fizyki, Chemii, Chemii organicznej oraz Technologii Informacyjnej. Więcej informacji o przedmiotach wykładanych na MSIB...

Wiedza ta pozwoli absolwentom tych studiów na harmonijną współpracę z lekarzem jak i na swobodne przystosowanie się do potrzeb rynku wytwórców i eksploatatorów sprzętu medycznego w każdym kraju, do pracy w charakterze inżyniera medycznego (klinicznego), a także w jednostkach naukowo-badawczych oraz w sektorze zaawansowanych technologii.

Studia II stopnia (magisterskie)

W ramach studiów II stopnia trwających 3 semestry prowadzone jest kształcenie specjalistyczne według różnych programów. Przystępując do studiów II stopnia kandydat wybiera jedną z czterech specjalności:

Specjalizacje:

 • Informatyka i Elektronika Medyczna
 • Inżynieria Biomateriałów
 • Biomechanika i Robotyka
 • Bionanotechnologia.

Aby dostać się na studia II stopnia należy zdać egzamin wstępny oraz legitymować się wykształceniem inżynierskim. Egzamin wstępny obejmuje wszystkie główne przedmioty objęte programem nauczania.

Studia doktoranckie

Studia doktoranckie z dziedziny inżynierii biomedycznej - Biocybernetyka i Inżynieria biomedyczna prowadzone są na wydziale EAIiE Akademii Górniczo-Hutniczej.  Ramowy program studiów doktoranckich zawiera następujące przedmioty: Information systems in telemedicine, Biomechanics i acoustics, Biomedical digital signal processing, Biomaterials and artificial organs, Electronic medical instrumentation, Medical physics, Medical image analysis, Modeling of biological systems, Dedicated algorithms for biosignal interpretation, Intelligent monitoring and diagnostic methods, Integrated systems SoC in medical diagnostics and therapy, Intelligent sensor arrays, Biophysics, Biological interfaces. Wykłady prowadzone są w języku angielskim.

Więcej informacji na temat studiów doktoranckich...

Kierunek inżynieria biomedyczna na Akademii Górniczo-Hutniczej - Kontakt

Międzywydziałowa Szkoła Inżynierii Biomedycznej
Al. Mickiewicza 30
30-059 Kraków
Pawilon B4 pok. 1 (na parterze)
tel. 12 617-45-86,
e_mail: biomed@agh.edu.pl
http://www.biomed.agh.edu.pl/
Czytany 13087 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 02 czerwca 2015 22:02
Grzegorz Toporek

Grzegorz jest założycielem i pomysłodawcą portalu Inżynieria Biomedyczna. Rozwija on przez to Swoje pasje którymi są e-biznes oraz grafika komputerowa. We wspólnie tworzonym przez Nas projekcie zajmuje się on: obsługą techniczną strony, SEO, SEM, tworzeniem grafiki oraz koordynacją całego przedsięwzięcia.

Jako inżynier biomedyczny interesuje się głównie technikami obrazowania medycznego (głównie tomografia komputerową), przetwarzaniem sygnałów i obrazów cyfrowych, telemedycyną oraz chirurgrią wspomaganą komputerowo.

Obecnie Grzegorz pracuje nad komputerowym systemem do wspomagania brachyterapii w ARTORG Center for Computer Aided Surgery, University of Bern, Switzerland.

Kontakt: http://www.istb.unibe.ch/content/about_us/staff/grzegorz_toporeknbspmnbspsc/

Strona: www.inzynieria-biomedyczna.com.pl/

23 komentarzy

 • Link do komentarza RichardDrync poniedziałek, 10 kwietnia 2017 04:04 napisane przez RichardDrync

  imiquimod aldara costo
  janumet 50-1000 mg tablet
  [url=http://jinnychoin.familybelle.com]janumet 50mg/850mg[/url]
  imiquimod crema 5 para que sirve
  etoricoxib 60 mg thiocolchicoside 4 mg
  [url=http://julietteju.oneminutesite.it]etoricoxib farmaco generico[/url]
  amoxicillina generico senza ricetta

 • Link do komentarza dlott niedziela, 17 listopada 2013 16:48 napisane przez dlott

  beznadziejna uczelnia

 • Link do komentarza Carro piątek, 15 listopada 2013 23:07 napisane przez Carro

  hej :) mam pytanie, czy po mat-fizie warto sie tak wybrac? czy raczej bedzie brakwoac wiedzy z bioli i chemii?

 • Link do komentarza Astka niedziela, 13 października 2013 11:34 napisane przez Astka

  Hej. :)
  Jako, iż niewiele konkretnych informacji o tym kierunku da się wyszukać na necie, postanowiłam stworzyć bloga, gdzie będę opisywała co ważniejsze wydarzenia ze studenckiego życia na IB :)
  Zapraszam! http://zzyciaib.blogspot.com/

 • Link do komentarza Zosia czwartek, 01 sierpnia 2013 09:12 napisane przez Zosia

  Czy ktoś orientuje się, czy planowane są kolejne specjalności na studiach niestacjonarnych II stopnia?

 • Link do komentarza Karolina Żurek czwartek, 25 lipca 2013 17:50 napisane przez Karolina Żurek

  888 pkt

 • Link do komentarza Ilona Chrabąszcz środa, 03 lipca 2013 22:16 napisane przez Ilona Chrabąszcz

  czy ktoś byłby tak dobry i podał mi progi punktowe z zeszłych lat na inżynierii biomedycznej??? szukałam już chyba wszędzie i nigdzie nie mogę nic podobnego znaleźc ;/

 • Link do komentarza Marta. piątek, 28 czerwca 2013 12:46 napisane przez Marta.

  Witam
  poszukuję informacji o zeszłorocznym progu punktowym na tym kierunku na Politechnice Śląskiej, za wszelkie informacje z góry dziękuję ;)

 • Link do komentarza Monikaaaa niedziela, 10 marca 2013 18:03 napisane przez Monikaaaa

  Mam pytanie dotyczące wysokości progów punktowych na tym kierunku na Politechnice Śląskiej w roku 2012, niestety nie potrafię nigdzie znaleźć tych informacji. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • Link do komentarza Gabriela piątek, 08 marca 2013 18:21 napisane przez Gabriela

  W tym roku ok 840 pkt

 • Link do komentarza Art.a piątek, 08 lutego 2013 14:28 napisane przez Art.a

  w tym roku w I turze próg był na poziomie 851 punktów. Przy czym dużo osób nie złożyło papierów i w II rekrutacji próg wynosił już (tylko) 820 :)

 • Link do komentarza Gosia niedziela, 13 stycznia 2013 22:04 napisane przez Gosia

  2 lata temu próg wynosił 820 pkt. (na 1000 możliwych) i z tego co wiem wciąż rośnie ;)

 • Link do komentarza Anna piątek, 28 grudnia 2012 16:03 napisane przez Anna

  Podbijam. Ktoś wie jakie progi punktowe były w tym roku na AGH? :)

 • Link do komentarza Justyna piątek, 08 czerwca 2012 19:22 napisane przez Justyna

  czy ktos wie jakie sa progi munktowe??

 • Link do komentarza Ajlons T środa, 14 września 2011 13:40 napisane przez Ajlons T

  Ad 1)
  Owszem korzysta się z książek (skryptów i podręczników akademickich), które są dokładnie omawiane na zajęciach organizacyjnych z poszczególnych przedmiotów :)
  a co do Twojej propozycji Ryszarda Tadeusiewicza to jest baaardzo skrótowo omówione każde z zagadnień więc raczej służy jako lektura "do poduszki" :D

  Ad 2)
  Osobiście dla mnie 1 - y rok nie był trudny, może dlatego że obeszło się bez sesji poprawkowych . Dużo nowości jak dotychczas :) programowanie - świetni wykładowcy i prowadzący laborki i wszystko jest do przejścia :) pogromem dla większości była matematyka... jest wiele teorii na ten temat ;) (ewentualnie możemy poklikać na priv) :D o chemie i biologie nie martw się:) uwierz mi do przejścia dla każdego niezależnie jaką maturę zdawałaś :)

  Ad 3)
  Owszem istnieje kółko - więcej szczegółów dowiesz się później:)

  Ad 4)
  Mieszkam koło akademika SOLARIS (RULEZ) na stancji :)

  Pozdrawiam :)

 • Link do komentarza Urszula Urbaniak środa, 14 września 2011 10:50 napisane przez Urszula Urbaniak

  o jak się ciesze ze jesteś:D
  juz mam pytań pare:P
  1) czy na 1szym roku korzystałaś z jakichś książek?( czy to moze INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA KSIĘGA WSPÓLCZESNEJ WIEDZY TAJEMNEJ W WERSJI PRZYSTĘPNEJ I PRZYJEMNEJ )? czy coś innego?:P

  2) ciężko było na 1szym roku? co najlepsze/ najgorsze?;p

  3) mam nadzieje ze istnieje kółko jakieś naukowe:D

  4)mieszkałaś/asz w akademiku?

  proszę o odp?:D:*

 • Link do komentarza Ajlons T środa, 14 września 2011 10:45 napisane przez Ajlons T

  czesc;) obecnie jestem na 2-im roku IB na PolSl :) jakies pytania ?? :) chetnie sluze rada i pomoca:)

 • Link do komentarza Urszula Urbaniak poniedziałek, 05 września 2011 19:23 napisane przez Urszula Urbaniak

  hej:)i któż sie wybiera inż. biomed. na polśl?:)

 • Link do komentarza olcia środa, 22 czerwca 2011 21:56 napisane przez olcia

  Na stronie rekrutacja.polsl.pl (tak raczej na dole tej strony) jest taki wzór i według niego tam liczą punkty. Mi wychodziło coś koło 50 i się dostałam.

 • Link do komentarza kasienka104 czwartek, 14 kwietnia 2011 16:30 napisane przez kasienka104

  Podbijam! Jezeli wie ktos o progach, najlepiej z ubiegłego roku, prosze o kontakt najlepiej @. Gdyż jestem zainteresowana tym kierunkiem i chciałabym wiedziec, jaka ilosc punktow daje mi szanse dostania sie :)

 • Link do komentarza angelika dudka poniedziałek, 17 stycznia 2011 22:03 napisane przez angelika dudka

  ja miałam 70% z rozsz i spokojnie się dostałam. umysł trzeba mieć raczej ścisły,, ale można dać radę:D

 • Link do komentarza Grzegorz Toporek środa, 03 listopada 2010 21:34 napisane przez Grzegorz Toporek

  Na forum inżynierii biomedycznej widziałem ostatno posta na temat prógów punktowych na kierunek inżynieria biomedyczna. Jak coś to napisz w tym temacie:
  [url]http://www.inzynieria-biomedyczna.com.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=6[/url]

  PS. Wśród użytkowników Naszej społeczności jest parę osób z tego uniwersytetu. Spróbuj zapytać:
  [url]http://www.inzynieria-biomedyczna.com.pl/lista.html[/url]

 • Link do komentarza paulistapa środa, 03 listopada 2010 19:18 napisane przez paulistapa

  Powiedzcie mi co i jak z progami punktowymi ?
  bardzo interesują mnie takie studia
  z tym, że żadnego z przedmiotów nie uczyłam się na poziomie rozszerzonym. Zdaję matę rozsz. Czy to mi wystarczy i na ile procent muszę ją napisać ?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Najczęściej wyświetlane artykuły

 • Tomografia multimodalna - CT/PET, CT/MR, SPECT/CT - Zasada działania i zastosowania
  Począwszy od momentu skonstruowania pierwszego tomografu komputerowego przez Hounsfielda w 1968 roku rozwój tomograficznych technik obrazowania ciała ludzkiego polegał przede wszystkim na poprawie jakości uzyskiwanych danych obrazowych oraz zmniejszeniu czasu trwania badania. Z czasem pojawiły się nowe techniki, takie jak…
  w Sprzęt medyczny Czytaj dalej...
 • Portal Inżynieria Biomedyczna
  Portal Inżynieria Biomedyczna powstał dla miłośników dziedziny nauki jaką jest inżynieria biomedyczna. Znajdziesz u Nas wiele artykułów branżowych, nowości ze świata inżynierii biomedycznej, oferty pracy w Polsce i zagranicą, płatne praktyki dla studentów studiujących inżynierię biomedyczna. Redaktorzy Możliwości Kariera Zostań…
  w Inne
 • Implanty w leczeniu schorzeń kręgosłupa
  Kręgosłup, ze względu na funkcje jakie pełni w organizmie, jest niezbędnym narządem do prawidłowego funkcjonowania człowieka. Pomimo iż jest dobrze chroniony przez tkankę mięśniową jak i tłuszczową, często dochodzi do uszkodzenia (zarówno poprzez czynniki naturalne jak i losowe zdarzenia). Przywrócenie…
  w Biomateriały Czytaj dalej...
 • Inżynier biomedyczny - możliwości zatrudnienia
  Czy zastanawiałeś się kiedyś gdzie możesz pracować jako inżynier biomedyczny? Jakie możliwości zatrudnienia są w Polsce po kierunku inżynieria biomedyczna? Czy istnieje rynek pracy dla inżynierów biomedycznych i czy nie będziesz musiał wyjechać za granicę? W tym artykule częściowo spróbujemy…
  w Aktualności Czytaj dalej...
 • Tomografia Komputerowa - zasada działania
  Tomografia komputerowa (ang. Computed Tomography ? CT) jest systemem pośredniego obrazowania ? dokonywana jest rekonstrukcja obrazu na drodze obliczeń matematycznych. Badanie to pozwala na uzyskanie obrazów przestrzennych (wizualizacja narządów 3D) i przekroju badanego obiektu dzięki wykorzystaniu promieniowania rentgenowskiego. Tomografia komputerowa…
  w Sprzęt medyczny Czytaj dalej...

Użytkownik

Zaloguj się aby skorzystać z portalu.

Komentarze

Top


Copyright © 2017 Portal Inżynieria Biomedyczna | Dobry start w inżynierii biomedycznej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Portal Inżynieria Biomedyczna