niedziela, 04 kwietnia 2010 16:30

Praktyki zagraniczne dla studentów z inżynierii biomedycznej Wyróżniony

Napisał 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

praktyki studenckie inżynieria biomedyczna

Ze względu na dużą konkurencje na rynku, znalezienie wymarzonej pracy po skończonych studiach nie będzie proste. Pomimo tego, że możliwości zatrudnienia dla inżynierów biomedycznych są ogromne, aby zwiększyć Swoje szanse,  warto poszukać jakiejś praktyki na wakacje.

Niestety, wśród polskich studentów istnieje głupie przekonanie, że praktyki trzeba zrobić tak, aby się za bardzo nie narobić . Pokrętne załatwiania praktyk u znajomych, jedynie w celu otrzymania zaliczenia na uczelni nie przybliża Nas do wymarzonej posady. Nic dziwnego, że wśród pracodawców istnieje przekonanie, że płacenie studentom za odbywane praktyki jest nieopłacalne. Dlatego praktyki w polskich firmach są niestety bezpłatne. Na dodatek większość firm nie liczy na dalszą współpracę z odbywającymi praktyki. Proceder ten jest bardzo krzywdzący dla studentów, którzy ?czegoś? chcieli by się nauczyć.

Szansą są praktyki zagraniczne. Praktyki zagraniczne są w większości przypadków płatne, gwarantują zdobycie w pełni sprecyzowanych umiejętności, zapewniają nowoczesne wyposażenie laboratoriów, oferują możliwość poznania kultury danego kraju oraz wiążą się z poznawaniem nowych ludzi i świata. Nie czekaj długu i przeczytaj jak wyjechać na praktyki. Gdy jeszcze jesteś studentem/studentką inżynierii biomedycznej, jesteś otwarty na nowe wyzwania, nie boisz się wyjechać daleko od domu, warto jest zacząć szukanie praktyki zagranicznej na najbliższe wakacje.

Jak wyjechać na praktyki?

 • Na początek sprawdź strony internetowe organizacji studenckich takich jak IAESTE, BEST, ERASMUS praktyki i zapoznaj się z ich ofertą. Tak naprawdę ich oferta wystarczy Ci aby prosto i bezboleśnie wyjechać na praktyki
 • przejrzyj oferty praktyk na stronach znanych Ci firm biomedycznych. W tym celu możesz skorzystać z Naszej bazy firm biomedycznych.  Warte polecenia są następujące firmy: Siemens, GE Healthcare, Philips, Stryker
 • zaznajom się z wymaganiami pracodawców na interesujące Cię w przyszłości stanowiska. Informacje te posłużą Ci w przyszłości do ukierunkowania się podczas studiowania inżynierii biomedycznej
 • sprawdzaj aktualne oferty pracy z Naszego portalu (praca, praktyki) oraz przeglądaj forum portalu Inżynieria Biomedyczna
 • spróbuj zapytać o praktyki dla studentów z USA (patrz: praktyki zagraniczne), zwłaszcza jeżeli posiadasz wizę. Zazwyczaj uczelnie amerykańskie i firmy biomedyczne zgadzają się na uczestnictwo w praktykach, studentów spoza Stanów Zjednoczonych
 • podczas studiów ćwicz języki obce

Praktyki za granicą ? przydatne linki:

Praktyki letnie organizowane przez National Institute of Biomedical Imaging and Bioengineering (NIBIB). Termin składania wniosków: początek lutego bieżącego roku. Gwarantowane stypendium w wysokości $4600/10 miesięcy.
Biomedical Engineering Summer Internship Program (BESIP)

Program praktyk letnich dla studentów inżynierii biomedycznej organizowany przez Pittsburgh Tissue Engineering Initiative. Termin składania wniosków: początek lutego bieżącego roku.
Pittsburgh Tissue Engineering Initiative | Pittsburgh-based SIP

12-miesięczny program praktyk dla studentów z następujących dziedzin: Biochemia, Inżynieria Biomedyczna, Biotechnologia, Chemia, Biologia, Informatyka, Mechanika, Matematyka, Farmacja organizowany przez firmę biotechnologiczna Pfizer. Miejsce odbywania praktyk: UK. Termin składania wniosków: październik bieżącego roku.
Pfizer Graduates

12-miesięczny program praktyk dla studentów z następujących dziedzin: Biochemia, Inżynieria Biomedyczna, Biotechnologia, Chemia, Biologia, Informatyka, Mechanika, Matematyka, Farmacja organizowany przez firmę biotechnologiczna Pfizer. Miejsce odbywania praktyk: USA. Termin składania wniosków: październik bieżącego roku.
Pfizer Summer Internships

8-tygodniowe praktyki letnie organizowane przez The Morehouse School of Medicine Neuroscience Institute (MSMNI). Termin składania wniosków: koniec marca bieżącego roku. Gwarantowane stypendium o wysokości $3,000.
Summer Research Program

Program praktyk wakacyjnych dla studentów inżynierii biomedycznej zainteresowanych jej zastosowaniami dla przemysłu morskiego. Organizatorem praktyk jest Harbor Branch Florida Altlantic University. termin składania wniosków: początek marca bieżącego roku.
Harbor Branch Internship Program

Firma Gore, producent aparatury medycznej oferuje program praktyk letnich na okres 3 miesięcy. Praktyki przewidziane są dla studentów kierunków: Technologia chemiczna, Elektrotechnika, Materiałoznawstwo, Chemia, Inżynieria Biomedyczna, Fizyka medyczna
Studying & Working at Gore

Praktyki organizowane przez Engineering World Health, pod nazwą EWH-Duke Summer Institute. Praktyki odbywają się w Tanzanii lub jednym z krajów Ameryki środkowej. Gwarantowane stypendium.
Engineering World Health

Baylor College of Medicine, Houston, Texas organizuje praktyki wakacyjne dla 100 inżynierów biomedycznych. Termin składania wniosków: 1 styczeń bieżącego roku.
SMART - Baylor College of Medicine, Houston, Texas

Praktyki z bioinformatyki i modelowania struktur biologicznych, organizowane przez An NIH-NSF Bioengineering & Bioinformatics Summer Institute (BBSI). Termin składania wniosków: początek marca bieżącego roku. Przewidywane stypendium dla studentów: $3000; dla absolwentów: $5000.
BBSI @ Pitt

Znana na całym świecie firma biomedyczna Medtronic oferuje praktyki dla studentów studiów technicznych jak i kierunków biznesowych. Praktyki są zarówno w USA jak i w Europie.
Medtronic Careers | Student Opportunities & Internships

Znana na całym świecie firma biomedyczna GE Healthcare oferuje praktyki dla studentów studiów technicznych jak i kierunków biznesowych. Praktyki są zarówno w USA jak i w Europie.
GE Internships & Co-ops

Undergraduate Programs at the Lerner Research Institute

CSHL Undergraduate Research Program: Alumni

Internship & Co-op Opportunities : St. Jude Medical

Genzyme?s U.S. University Relations Programs

Internship Opportunities in Biotech

Biomedical Engineering, Purdue University

Czytany 24791 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 19 grudnia 2013 11:07
Grzegorz Toporek

Grzegorz jest założycielem i pomysłodawcą portalu Inżynieria Biomedyczna. Rozwija on przez to Swoje pasje którymi są e-biznes oraz grafika komputerowa. We wspólnie tworzonym przez Nas projekcie zajmuje się on: obsługą techniczną strony, SEO, SEM, tworzeniem grafiki oraz koordynacją całego przedsięwzięcia.

Jako inżynier biomedyczny interesuje się głównie technikami obrazowania medycznego (głównie tomografia komputerową), przetwarzaniem sygnałów i obrazów cyfrowych, telemedycyną oraz chirurgrią wspomaganą komputerowo.

Obecnie Grzegorz pracuje nad komputerowym systemem do wspomagania brachyterapii w ARTORG Center for Computer Aided Surgery, University of Bern, Switzerland.

Kontakt: http://www.istb.unibe.ch/content/about_us/staff/grzegorz_toporeknbspmnbspsc/

Strona: www.inzynieria-biomedyczna.com.pl/

4 komentarzy

 • Link do komentarza accina środa, 08 listopada 2017 21:18 napisane przez accina

  online loans missouri
  cash loan
  apply for a loan
  cash loan

 • Link do komentarza Failext poniedziałek, 06 listopada 2017 08:21 napisane przez Failext

  http://essaywritingservise4me.com
  typing companies
  do my essay
  abortion websites with citation
  write my paper for me

 • Link do komentarza JamesInesk czwartek, 02 listopada 2017 18:23 napisane przez JamesInesk

  Wigs For Women
  Wigs For Women
  Wigs
  Wigs For Women
  Wigs For Women
  Wigs For Black Women
  Wigs For Women
  Wig
  Human Hair Wigs
  Real Hair Wigs
  Wigs
  Wigs
  Wigs For Women
  Wigs
  Wigs For Women
  Wigs For Black Women
  Wigs For Women
  Human Hair Wigs
  Lace Wigs
  Lace Front Wigs
  Full Lace Front Wigs
  Lace Front Wigs
  Lace Front Wigs
  Lace Wigs
  Human Hair Wigs
  Wigs

 • Link do komentarza Wawibra poniedziałek, 16 października 2017 17:58 napisane przez Wawibra

  http://essaywritemypaper.com
  someone do my assignment
  essay writer
  online sql training
  customer service resume

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Najczęściej wyświetlane artykuły

 • Tomografia multimodalna - CT/PET, CT/MR, SPECT/CT - Zasada działania i zastosowania
  Począwszy od momentu skonstruowania pierwszego tomografu komputerowego przez Hounsfielda w 1968 roku rozwój tomograficznych technik obrazowania ciała ludzkiego polegał przede wszystkim na poprawie jakości uzyskiwanych danych obrazowych oraz zmniejszeniu czasu trwania badania. Z czasem pojawiły się nowe techniki, takie jak…
  w Sprzęt medyczny Czytaj dalej...
 • Portal Inżynieria Biomedyczna
  Portal Inżynieria Biomedyczna powstał dla miłośników dziedziny nauki jaką jest inżynieria biomedyczna. Znajdziesz u Nas wiele artykułów branżowych, nowości ze świata inżynierii biomedycznej, oferty pracy w Polsce i zagranicą, płatne praktyki dla studentów studiujących inżynierię biomedyczna. Redaktorzy Możliwości Kariera Zostań…
  w Inne
 • Implanty w leczeniu schorzeń kręgosłupa
  Kręgosłup, ze względu na funkcje jakie pełni w organizmie, jest niezbędnym narządem do prawidłowego funkcjonowania człowieka. Pomimo iż jest dobrze chroniony przez tkankę mięśniową jak i tłuszczową, często dochodzi do uszkodzenia (zarówno poprzez czynniki naturalne jak i losowe zdarzenia). Przywrócenie…
  w Biomateriały Czytaj dalej...
 • Inżynier biomedyczny - możliwości zatrudnienia
  Czy zastanawiałeś się kiedyś gdzie możesz pracować jako inżynier biomedyczny? Jakie możliwości zatrudnienia są w Polsce po kierunku inżynieria biomedyczna? Czy istnieje rynek pracy dla inżynierów biomedycznych i czy nie będziesz musiał wyjechać za granicę? W tym artykule częściowo spróbujemy…
  w Aktualności Czytaj dalej...
 • Tomografia Komputerowa - zasada działania
  Tomografia komputerowa (ang. Computed Tomography ? CT) jest systemem pośredniego obrazowania ? dokonywana jest rekonstrukcja obrazu na drodze obliczeń matematycznych. Badanie to pozwala na uzyskanie obrazów przestrzennych (wizualizacja narządów 3D) i przekroju badanego obiektu dzięki wykorzystaniu promieniowania rentgenowskiego. Tomografia komputerowa…
  w Sprzęt medyczny Czytaj dalej...

Top


Copyright © 2017 Portal Inżynieria Biomedyczna | Dobry start w inżynierii biomedycznej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Portal Inżynieria Biomedyczna