Baza firm biomedycznych
Baza firm biomedycznych

Baza firm biomedycznych

W portalu Inżynieria biomedyczna znajduje się największa baza firm biomedycznych w sieci. Wyszczególniono w niej firmy biomedyczne z Polski, Europy, USA. Podział na profile działalności, takie jak sprzedaż lub produkcja sprzętu medycznego, rehabilitacja, diagnostyka i implanty, pozwala na łatwe przeszukiwanie jej zasobów. Wśród opisanych firm znajdują się wielkie koncerny, uznawane za motory napędowe całej gałęzi przemysłu. Ich kapitał jest gwarancją szybkiego postępu technologicznego w branży inżynierii biomedycznej. Znajdują się tu także miejsze firmy, biomedyczne, których aktywność na rynku także zasługuje na uwagę.

Kategorie potomne

Firmy biomedyczne w Polsce

Firmy biomedyczne w Polsce

Krajowe firmy z sektora inżynierii biomedycznej zajmują się w głównej mierze sprzedażą sprzętu medycznego oraz produkcją tanich, niewielkich, łatwych do sprzedaży urządzeń medycznych. W ich asortymencie znajdują się głównie: ciśnieniomierze, aparaty EKG, holtery i aparatu USG. Pomimo tego, można wśród nich znaleźć także te firmy, które zajmując bezpieczne miejsce na rynku w Polsce, przyciągają uwagę inwestorów z zagranicy. Firmy te, wyróżniające się innowacyjnością swoich produktów lub usług, są bardzo pożądane na rynku inżynierii biomedycznej. Zaopatrując swoich klientów w unikatowe rozwiązania medyczne oraz technologie, stanowią podstawę rynku biomedycznego w Polsce.

Zobacz artykuły...
Firmy biomedyczne w Europie

Firmy biomedyczne w Europie

Firmy biomedyczne w Europie to najczęściej średnia półka w sektorze inżynierii biomedycznej. Pod względem zysków ustępują zazwyczaj firmą amerykańskim i japońskim. Są jednak wyjątki -  niektórzy producenci europejscy stanowią trzecią siłę (obok USA i Japonii) w produkcji zaawansowanej aparatury medycznej. Firmy biomedyczne w Europie są często cenione ze względu na jakość produktów i nowoczesność technologii. Ich wkład w sektor inżynierii biomedycznej jest doceniany nie tylko w Europie ale również na całym świecie.

Zobacz artykuły...
Giganci inżynierii biomedycznej

Giganci inżynierii biomedycznej

W skład tego działu wchodzą potentanci firm biomedycznych, posiadający największy udział w rynku oraz zatrudniający tysiące pracowników. Firmy te posiadają swoje filie w wielu krajach, a ich jednostki rozmieszczone są na całym świecie. Giganci inżynierii biomedycznej - największe firmy biomedyczne na świecie ściśle współpracują z czołowymi placówkami naukowymi lub dysponują własnymi laboratoriami badawczymi. Są to posiadacze wielu patentów na rozwiązania technologiczne, ale na szczęście nie patentu na najlepsze pomysły.

Zobacz artykuły...

MedipmentPortal powstał w 2009 roku i jest projektem realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, pod nazwą "Rozwój e- usług poprzez utworzenie portalu produktów medycznych adresowanego do sektora służby zdrowia i jego otoczenia". Jego zadaniem jest dostarczanie jak najszerszej i najdokładniejszej informacji na temat sprzętu medycznego.

boston scientificBoston Scientific Corporation działa w obszarze badań nad rozwojem, produkcji oraz sprzedaży aparatury medycznej wykorzystywanej w medycynie interwencyjnej, w tym kardiologii, neuromodulacji, elektrofizjologii, kardiochirurgii, angioplastyce, endoskopii, onkologii, urologii oraz ginekologii.

tyco healthcareTyco Healthcare zajmuje się produkcją, dystrybucją oraz serwisem aparatury medycznej na całym świecie. Profil działalności firmy jest bardzo szeroki i obejmuje jednorazowe urządzenia medyczne, aparaturę do monitoringu terapii, przyrządy medyczne oraz środki znieczulające.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 3

Najczęściej wyświetlane firmy biomedyczne

 • Boston Scientific
  Boston Scientific Corporation działa w obszarze badań nad rozwojem, produkcji oraz sprzedaży aparatury medycznej wykorzystywanej w medycynie interwencyjnej, w tym kardiologii, neuromodulacji, elektrofizjologii, kardiochirurgii, angioplastyce, endoskopii, onkologii, urologii oraz ginekologii.
  w Giganci inżynierii biomedycznej Czytaj dalej...
 • Stryker
  Stryker Corporation jest liderem na światowym rynku ortopedycznym i jedną z największych korporacji branży medycznej. Oferta firmy Stryker obejmuje szeroką gamę produktów do rekonstrukcji stawów, systemy zespalania kości, systemy stabilizacji kręgosłupa i implanty twarzo-czaszki, ortobiologię, instrumenty i napędy chirurgiczne, nawigację…
  w Giganci inżynierii biomedycznej Czytaj dalej...
 • Philips Healthcare Polska
  Firma Philips wiedzie światowy prymat wśród firm produkujących systemy wykorzystywane w opiece zdrowotnej. Obecnie Philips jest drugim pod względem wielkości producentem diagnostycznych urządzeń medycznych na świecie, a w wielu innych obszarach biznesowych - globalnym liderem.
  w Firmy biomedyczne w Polsce Czytaj dalej...
 • FARUM S.A.
  Warszawska spółka FARUM (skrót od Fabryka Aparatury Rentgenowskiej i Urządzeń Medycznych) powstała w 1993 roku, poprzez połączenie firm, których tradycja sięga jeszcze XIX wieku. FARUM S.A. jest obecnie jednym z największych krajowych producentów i dostawców sprzętu medycznego. Oferta firmy obejmuje…
  w Firmy biomedyczne w Polsce Czytaj dalej...
 • Dräger Polska
  Dräger Polska Sp. z o. o. jest jednym ze 190 oddziałów handlowych i serwisowych firmy Dräger Medical AG & Co. KG. Sama firma Dräger Medical AG & Co. KG jest zaś przedsiębiorstwem typu joint venture pomiędzy Drägerwerk AG i Siemens…
  w Firmy biomedyczne w Polsce Czytaj dalej...

Nowe oferty pracy

Użytkownik

Zaloguj się aby skorzystać z portalu.

Szukaj w firmach

Filtruj: Profil działalności

Top


Copyright © 2024 Portal Inżynieria Biomedyczna | Dobry start w inżynierii biomedycznej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Portal Inżynieria Biomedyczna