Wydrukuj tę stronę
wtorek, 02 marca 2010 18:14

Politechnika Częstochowska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Powstała w 1949 roku największa wciąż rozwijająca się uczelnia techniczna w okręgu Częstochowskim. Kształci na wysokim poziome inżynierów, prowadzi badania oraz współpracuje z wieloma instytucjami i zakładanymi przemysłowymi. Od 2005 roku wraz z powstaniem Centrum Współpracy Międzynarodowej, w obrębie, którego działa Ośrodek Kształcenia Międzynarodowego (European Faculty of Engineering) prowadzone są studia w języku angielskim. Więcej informacji o władzach, kierunkach, wydziałach, organizacjach i życiu studenckim Politechniki Częstochowskiej znajdziecie na oficjalnej stronie

Inżynieria biomedyczna prowadzona jest na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki (dawniej Wydział Budowy Maszyn) w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym. W trakcie 3,5 rocznych studiów pierwszego stopnia można uzyskać tytuł inżyniera biomedycznego w specjalnościach::

  • Informatyka medyczna
  • Inżynieria rehabilitacyjna

Dodatkowe informacje na temat powyższych specjalność można uzyskać na stronie wydziału

Zobacz dane kontaktowe kierunku.

Studia I stopnia (inżynierskie)

Studia pierwszego stopnia w swoim zakresie obejmują przedmioty kształcenia ogólnego, podstawowego i kierunkowego obejmujące wszystkich studentów takie jak: matematyka, fizyka chemia, zarys anatomii, materiały metalowe, grafika inżynierska, języki programowania, podstawy automatyki, podstawy fizjologii człowieka, biochemia, biofizyka i inne. Oraz przedmioty charakterystyczne dla danej specjalności. Szczegółowe informacje tutaj.

Studia II stopnia (magisterskie)

brak informacji

Studia doktoranckie

brak informacji

Kierunek inżynieria biomedyczna na Politechnice Częstochowskiej - Kontakt

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki
Al. Armii Krajowej 21
42-200 Częstochowa
Studia stacjonarne
tel. (34) 325-05-61,
e_mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Studia niestacjonarne
tel. (34) 325-05-61,
e_mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
http://www.wimii.pcz.czest.pl/

Czytany 8479 razy Ostatnio zmieniany sobota, 06 marca 2010 17:26
Marcin

Najnowsze od Marcin

Artykuły powiązane