Tyco Healthcare
Firmy biomedyczne - Firmy biomedyczne na świecie

tyco healthcareTyco Healthcare zajmuje się produkcją, dystrybucją oraz serwisem aparatury medycznej na całym świecie. Profil działalności firmy jest bardzo szeroki i obejmuje jednorazowe urządzenia medyczne, aparaturę do monitoringu terapii, przyrządy medyczne oraz środki znieczulające.

Firma ma swoje oddziały w 80 krajach na świecie w tym w Polsce. Tyco wypromował wiele znanych w branży medycznej marek, do których należą: Autosuture, Kendall, Mallinckrodt, Nellcor, Puritan Bennett, Valleylab.

Autosuture

Od 30 lat Autosuture oferuje szeroką gamę sprzętu chirurgicznego, co obejmuje aparaturę do endoskopii, laparoskopii, tradycyjnej, otwartej chirurgii oraz mapowania układu limfatycznego.

Kendall

Kendall specjalizuje się w technologii stosowanej w respiracji, profilaktyce zakrzepicy, urologii oraz leczeniu ran.

Mallinckrodt

Mallinckrodt jest międzynarodowym producentem respiratorów, aparaty do obrazowania diagnostycznego oraz środków dla medycyny nuklearnej.

Nellcor

Firma zajmuje się rozwojem, produkcją oraz sprzedażą aparatury do diagnostyki i monitorowania pacjentów podłączonych do respiratora.

Puritan Bennett

Firma oferuje produkty dla terapii tlenowej oraz terapii snu.

Valleylab

Firma zajmuje się produkcją i sprzedażą innowacyjnych produktów dla chirurgii. Tyco ma szczególne osiągnięcia w zakres sprzętu dla neurochirurgii.

Firma Tyco Healthcare współpracuje w Polsce z Instytutem Energii Atomowej POLATOM, Ośrodekiem Radioizotopów będącym polskim producentem i dystrybutorem preparatów izotopowych wykorzystywanych w medycynie, nauce, przemyśle i ochronie środowiska. Tyco zaopatruje POLATOM w Molibden 99 (Mo 99) będący substratem w procesie wytworzenia Technetu 99m (Tc 99m), izotopu wykorzystywanego w funkcjonalnym obrazowaniu organów.


 

Najczęściej wyświetlane firmy biomedyczne

 • Boston Scientific
  Boston Scientific Corporation działa w obszarze badań nad rozwojem, produkcji oraz sprzedaży aparatury medycznej wykorzystywanej w medycynie interwencyjnej, w tym kardiologii, neuromodulacji, elektrofizjologii, kardiochirurgii, angioplastyce, endoskopii, onkologii, urologii oraz ginekologii.
  w Giganci inżynierii biomedycznej Czytaj dalej...
 • Stryker
  Stryker Corporation jest liderem na światowym rynku ortopedycznym i jedną z największych korporacji branży medycznej. Oferta firmy Stryker obejmuje szeroką gamę produktów do rekonstrukcji stawów, systemy zespalania kości, systemy stabilizacji kręgosłupa i implanty twarzo-czaszki, ortobiologię, instrumenty i napędy chirurgiczne, nawigację…
  w Giganci inżynierii biomedycznej Czytaj dalej...
 • Philips Healthcare Polska
  Firma Philips wiedzie światowy prymat wśród firm produkujących systemy wykorzystywane w opiece zdrowotnej. Obecnie Philips jest drugim pod względem wielkości producentem diagnostycznych urządzeń medycznych na świecie, a w wielu innych obszarach biznesowych - globalnym liderem.
  w Firmy biomedyczne w Polsce Czytaj dalej...
 • FARUM S.A.
  Warszawska spółka FARUM (skrót od Fabryka Aparatury Rentgenowskiej i Urządzeń Medycznych) powstała w 1993 roku, poprzez połączenie firm, których tradycja sięga jeszcze XIX wieku. FARUM S.A. jest obecnie jednym z największych krajowych producentów i dostawców sprzętu medycznego. Oferta firmy obejmuje…
  w Firmy biomedyczne w Polsce Czytaj dalej...
 • Dräger Polska
  Dräger Polska Sp. z o. o. jest jednym ze 190 oddziałów handlowych i serwisowych firmy Dräger Medical AG & Co. KG. Sama firma Dräger Medical AG & Co. KG jest zaś przedsiębiorstwem typu joint venture pomiędzy Drägerwerk AG i Siemens…
  w Firmy biomedyczne w Polsce Czytaj dalej...

Użytkownik

Zaloguj się aby skorzystać z portalu.

Szukaj w firmach

Filtruj: Profil działalności

Top


Copyright © 2020 Portal Inżynieria Biomedyczna | Dobry start w inżynierii biomedycznej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Portal Inżynieria Biomedyczna