Medline
Firmy biomedyczne - Firmy biomedyczne na świecie

Firma MedlineFirma Medline z Zielonej Góry rozpoczęła swoją działalność w 1990 roku. Specjalizuje się w dystrybucji sprzętu medycznego, przeznaczonego przede wszystkim dla potrzeb medycyny ratunkowej, w tym także diagnostyki w miejscu zdarzenia. Medline posiada wyłączność na sprzedaż produktów wielu producentów, zarówno krajowych jak i zagranicznych.

W zakresie ratownictwa medycznego oferta firmy obejmuje resuscytatory, respiratory, defibrylatory, aparaturę do monitorowania funkcji życiowych, zestawy pierwszej pomocy, unieruchomienia, nosze oraz bogate wyposażenie dodatkowe. Medline dostarcza ponadto wyposażenie dla mobilnych jednostek ochrony zdrowia (namioty dla szpitali polowych, systemy do dekontaminacji w warunkach polowych, kombinezony).

Firma oferuje także aparaturę do szpitalnej i domowej opieki nad pacjentem. Są to aparaty anestezjologiczne, kardiomonitory, respiratory, urządzenia do i terapii diagnostyki bezdechu sennego, urządzenia do terapii tlenowej, pulsoksymetry oraz kapnometry.

Medline jest też dystrybutorem materiałów szkoleniowych dla szeroko pojętej edukacji medycznej. Należą do nich symulatory medyczne, fantomy, manekiny oraz publikacje książkowe.

Firma zatrudnia obecnie 45 osób w działach rozwoju, sprzedaży i administracji. Oprócz centrali w Zielonej Górze posiada 7 oddziałów regionalnych: w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Lublinie i Tarnowskich Górach. Medlinie wybiera dostawców, którzy dysponują certyfikatami ISO i których produkty spełniają wymagania Unii Europejskiej i NATO w zakresie wyrobów medycznych. W 2004 roku firma także uzyskała certyfikat systemu zarządzania jakością według normy ISO9001, wystawiony przez niemiecką jednostkę certyfikującą TÜV Rheinland.

 

Najczęściej wyświetlane firmy biomedyczne

 • Boston Scientific
  Boston Scientific Corporation działa w obszarze badań nad rozwojem, produkcji oraz sprzedaży aparatury medycznej wykorzystywanej w medycynie interwencyjnej, w tym kardiologii, neuromodulacji, elektrofizjologii, kardiochirurgii, angioplastyce, endoskopii, onkologii, urologii oraz ginekologii.
  w Giganci inżynierii biomedycznej Czytaj dalej...
 • Stryker
  Stryker Corporation jest liderem na światowym rynku ortopedycznym i jedną z największych korporacji branży medycznej. Oferta firmy Stryker obejmuje szeroką gamę produktów do rekonstrukcji stawów, systemy zespalania kości, systemy stabilizacji kręgosłupa i implanty twarzo-czaszki, ortobiologię, instrumenty i napędy chirurgiczne, nawigację…
  w Giganci inżynierii biomedycznej Czytaj dalej...
 • Philips Healthcare Polska
  Firma Philips wiedzie światowy prymat wśród firm produkujących systemy wykorzystywane w opiece zdrowotnej. Obecnie Philips jest drugim pod względem wielkości producentem diagnostycznych urządzeń medycznych na świecie, a w wielu innych obszarach biznesowych - globalnym liderem.
  w Firmy biomedyczne w Polsce Czytaj dalej...
 • FARUM S.A.
  Warszawska spółka FARUM (skrót od Fabryka Aparatury Rentgenowskiej i Urządzeń Medycznych) powstała w 1993 roku, poprzez połączenie firm, których tradycja sięga jeszcze XIX wieku. FARUM S.A. jest obecnie jednym z największych krajowych producentów i dostawców sprzętu medycznego. Oferta firmy obejmuje…
  w Firmy biomedyczne w Polsce Czytaj dalej...
 • Dräger Polska
  Dräger Polska Sp. z o. o. jest jednym ze 190 oddziałów handlowych i serwisowych firmy Dräger Medical AG & Co. KG. Sama firma Dräger Medical AG & Co. KG jest zaś przedsiębiorstwem typu joint venture pomiędzy Drägerwerk AG i Siemens…
  w Firmy biomedyczne w Polsce Czytaj dalej...

Użytkownik

Zaloguj się aby skorzystać z portalu.

Szukaj w firmach

Filtruj: Profil działalności

Top


Copyright © 2020 Portal Inżynieria Biomedyczna | Dobry start w inżynierii biomedycznej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Portal Inżynieria Biomedyczna