Makromed
Firmy biomedyczne - Firmy biomedyczne na świecie

MakromedFirma Makromed s.j. z Łodzi została założona w 1994 roku. Jest liderem wśród polskich producentów unitów (stanowisk) stomatologicznych i akcesoriów dodatkowych dla stomatologii. Jednocześnie jest głównym polskim przedstawicielem japońskiego koncernu NSK Nakanishi, trzeciego pod względem wielkości producenta końcówek narzędzi stomatologicznych na świecie.

Na produkty własne firmy Makromed składa się sześć modeli stanowisk do zabiegów stomatologicznych. Są one sterowane mikroprocesorowo, z możliwością zapamiętania położenia fotela. Istnieje możliwość zainstalowania do pięciu końcówek. Posiadają zamknięty obieg wody destylowanej.

Spośród produktów firmy NSK Makromed posiada w swojej ofercie m.in. końcówki stomatologiczne z tytanowymi korpusami, piaskarki stomatologiczne (urządzenia do wybielania i oczyszczania zębów za pomocą silnego strumienia powietrza), skalery (narzędzia do oczyszczania powierzchni zębów za pomocą ultradźwięków) oraz mikrosilniki elektryczne i protetyczne. Firma Makromed oferuje także lampy stomatologiczne włoskiej firmy G.COMM.

Firma funkcjonuje w oparciu o system zarządzania jakością zgodny ze standardami ISO9001 oraz ISO13485. Uzyskała dodatkowo liczne certyfikaty jakości, wydane przez odpowiednie jednostki notyfikowane.

Makromed jest dynamicznie rozwijającą się firmą. W 2002 roku oddano do użytku nowy budynek siedziby firmy. Obecnie zatrudnia ona 40 osób. Firma współpracuje z ponad setką punktów serwisowych na terenie całego kraju. Oferuje też pełen asortyment części zamiennych dla swoich produktów.

 

Najczęściej wyświetlane firmy biomedyczne

 • Boston Scientific
  Boston Scientific Corporation działa w obszarze badań nad rozwojem, produkcji oraz sprzedaży aparatury medycznej wykorzystywanej w medycynie interwencyjnej, w tym kardiologii, neuromodulacji, elektrofizjologii, kardiochirurgii, angioplastyce, endoskopii, onkologii, urologii oraz ginekologii.
  w Giganci inżynierii biomedycznej Czytaj dalej...
 • Stryker
  Stryker Corporation jest liderem na światowym rynku ortopedycznym i jedną z największych korporacji branży medycznej. Oferta firmy Stryker obejmuje szeroką gamę produktów do rekonstrukcji stawów, systemy zespalania kości, systemy stabilizacji kręgosłupa i implanty twarzo-czaszki, ortobiologię, instrumenty i napędy chirurgiczne, nawigację…
  w Giganci inżynierii biomedycznej Czytaj dalej...
 • Philips Healthcare Polska
  Firma Philips wiedzie światowy prymat wśród firm produkujących systemy wykorzystywane w opiece zdrowotnej. Obecnie Philips jest drugim pod względem wielkości producentem diagnostycznych urządzeń medycznych na świecie, a w wielu innych obszarach biznesowych - globalnym liderem.
  w Firmy biomedyczne w Polsce Czytaj dalej...
 • FARUM S.A.
  Warszawska spółka FARUM (skrót od Fabryka Aparatury Rentgenowskiej i Urządzeń Medycznych) powstała w 1993 roku, poprzez połączenie firm, których tradycja sięga jeszcze XIX wieku. FARUM S.A. jest obecnie jednym z największych krajowych producentów i dostawców sprzętu medycznego. Oferta firmy obejmuje…
  w Firmy biomedyczne w Polsce Czytaj dalej...
 • Dräger Polska
  Dräger Polska Sp. z o. o. jest jednym ze 190 oddziałów handlowych i serwisowych firmy Dräger Medical AG & Co. KG. Sama firma Dräger Medical AG & Co. KG jest zaś przedsiębiorstwem typu joint venture pomiędzy Drägerwerk AG i Siemens…
  w Firmy biomedyczne w Polsce Czytaj dalej...

Użytkownik

Zaloguj się aby skorzystać z portalu.

Szukaj w firmach

Filtruj: Profil działalności

Top


Copyright © 2020 Portal Inżynieria Biomedyczna | Dobry start w inżynierii biomedycznej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Portal Inżynieria Biomedyczna